Istorinio skrydžio dalyviai pasiekė Ukrainą: juos pasveikino Lietuvos ambasadorius M. Janukonis

Trečiąją istorinio skrydžio „Sklandytuvais nuo jūros iki jūros: Lietuva–Ukraina“ dieną pilotai Algirdas Šimoliūnas ir Ignas Bitinaitis su antžemine komanda sėkmingai kirto Ukrainos sieną ir pasiekė Rivnės aerodromą. Prie komandos jau prisijungė ir Sakalas Uždavinys. Visus tris sklandytojus pasveikino Lietuvos ambasadorius Ukrainoje Marius Janukonis.

Dėl biurokratinių dalykų buvo nuspręsta Ukrainos sieną kirsti ne ore, todėl į priekabas sudėti sklandytuvai į šalį įvažiavo automobiliu. A. Šimoliūnas ir I. Bitinaitis, dviejų automobilių ir 16 baikerių antžeminė komanda, keliavę apie 13 val. (vien prie Ukrainos sienos praleidę apie 4 val.) apie vidurnaktį pasiekė ir kitą savo tikslą – Ukrainoje esantį Rivnės aerodromą.

Tuo metu pilotas Sakalas Uždavinys automobiliu, priekaboje vežusiu pataisytą sklandytuvą, apie 11 val. ryto pajudėjo iš Paluknio aerodromo ir po 17 val. trukusios kelionės, apie 5 val. ryto pasiekė Rivnės aerodromą. Antžeminės komandos vadovė Ieva Šimoliūnienė visą laiką palaikė su Sakalu ryšį, perdavė informaciją apie sienos kirtimą bei aerodromo vietą ir anksti ryte pasitiko grįžusius komandos narius.

Šiandien, atsižvelgiant į oro sąlygas ir pilotų nuovargį po vakarykštės kelionės, nuspręsta nekilti. Planuojama kilti rytoj ir pasiekti Vinycios aerodromą.

M. Janukonis: ši iniciatyva – šiltų tarpvalstybinių ryšių išraiška

Rivnėje sklandytojai susitiko su Lietuvos ambasadoriumi Ukrainoje Mariumi Janukoniu, kuris atsinešė Ukrainoje keptą šakotį, o antžeminės komandos baikeriai ambasadoriui padovanojo marškinėlius.

„Šiais metais lietuviai pamėgo keliauti į Ukrainą įvairiais būdais: laivais, sklandytuvais, parasparniais, motociklais, dviračiais... Tokiomis transporto priemonėmis lietuviai keliavo po skirtingus Ukrainos regionus. Tai rodo, kad tautiečiai mėgsta šią šalį ir tokiu būdu stengiasi parodyti šiltus tarpvalstybinius santykius, šalių bendrumą“, – sakė M. Janukonis.

Ambasadorius sveikino mūsų šalies sklandytojus, linkėjo jiems gero oro ir dėkojo už gražią iniciatyvą: „Veikiausiai tai pirmas kartas, kai lietuviai sumanė sklandytuvais perskristi didžiąją Ukrainos dalį. Todėl visiems linkiu gerų įspūdžių.“

Trys Lietuvos sklandytojai – Sakalas Uždavinys, Algirdas Šimoliūnas ir pasaulio jaunimo sklandymo vicečempionas Ignas Bitinaitis – leidosi į istorinį skrydį „Sklandytuvais nuo jūros iki jūros: Lietuva–Ukraina“. Taip šalies sklandytojai nori paminėti Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį.

Autorė: Eimantė Juršėnaitė, Lrt.lt
https://www.lrt.lt/naujienos/gyvenimas/13/221938/istorinio-skrydzio-dal…