Istorinio skrydžio dalyviai skrenda per Ukrainą: prie komandos prisijungė ir S. Uždavinys

Vieną dieną pailsėję ir susitikę su Lietuvos ambasadoriumi Ukrainoje, sklandytojai Algirdas Šimoliūnas, Ignas Bitinaitis ir Sakalas Uždavinys tęsia istorinį skrydį „Sklandytuvais nuo jūros iki jūros: Lietuva–Ukraina“. Penktosios skrydžio dienos tikslas – Vinycios aerodromas, nuo Rivnės nutolęs apie 336 km. Oro sąlygos atrodo palankios, tad tikimasi, kad tikslą pavyks pasiekti be kliūčių.

„Pasitarėme su Rivnės aerodromo sklandymo programos vadu, labai patyrusiu pilotu Sergejumi, kuris pasiūlė kiek pakeisti kelionės maršrutą ir išvengti tam tikrų spąstų. Mūsų pasirinktas maršrutas nebuvo visai tinkamas, nes jame yra vietų, kuriose sąlygos sklandytuvui neitin palankios. Taigi, jis mums sutaupė laiko ir kilometrų“, - pasakojo prie komandos vėl prisijungęs S. Uždavinys.

Aktorius ir sklandytojas labai džiaugiasi, kad prisijungė prie kolegų ir drauge su jais gali tęsti istorinį skrydį: „Žinoma, apmaudu. Šiam skrydžiui labai daug ruošėmės, labai daug planavome, tačiau, kaip ir bet kuriame sporte, kaip bet kuriose varžybose, ne visada pavyksta išvengti nenumatytų atsitikimų.“

Trys Lietuvos sklandytojai – Sakalas Uždavinys, Algirdas Šimoliūnas ir pasaulio jaunimo sklandymo vicečempionas Ignas Bitinaitis – leidosi į istorinį skrydį „Sklandytuvais nuo jūros iki jūros: Lietuva–Ukraina“. Taip šalies sklandytojai nori paminėti Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį.

Autorė: Eimantė Juršėnaitė, Lrt.lt
https://www.lrt.lt/naujienos/gyvenimas/13/222011/istorinio-skrydzio-dal…