Algirdas Šimoliūnas

Algirdas Šimoliūnas – analogų neturinčių skrydžių idėjų autorius, pilotų komandos vadovas, „Laikas Kilt“ bendraįkūrėjas. Sklandytojo licenciją jis įgijo vos šešiolikos, o šiandien už jo – daugiau nei 20 metų patirtis danguje. Algirdas taip pat yra sklandytuvo instruktorius ir turi privataus piloto licenciją (PPL).

Jam svarbiausia – turėti tikslą. Kai žinai, kur skrendi, viskas įgauna prasmę. Per tarptautinius skrydžius nuovargis tarsi išnyksta – lieka tik stiprus vidinis užsidegimas. Kiekviena diena kupina naujų emocijų, o po skrydžio dažnai aplanko ilgesys – lyg būtum trumpam patekęs į kitą pasaulį, į kurį norisi sugrįžti dar ir dar kartą.

Kaip komandos vadovas, Algirdas ypatingai vertina bendrus skrydžius. Dalintis dangumi su kitais pilotais – tai kurti pasitikėjimą, palaikymą ir bendrystę. Tada gimsta tas bendras emocijų debesis, kuris visą komandą neša toliau.

Algirdui „Laikas Kilt“ – lyg žinutė kiekvienam, kuris jaučia ribas - išeik už jų, patikėk savimi, parodyk, ką gali. Jo skrydžiai – kvietimas įkvėpti daugiau laisvės, pozityvo ir drąsos kilti.

Ignas Bitinaitis

Ignas Bitinaitis – vienas iš „Laikas Kilt“ komandos pilotų, prisijungęs nuo pat pirmojo skrydžio. Jam dangus – ne tik erdvė skristi, bet ir vieta, kur jis gali patirti laisvę ir ramybę. Patyręs sklandytuvo pilotas, turintis ultralengvųjų orlaivių piloto licenciją. 2017 metais jis tapo pasaulio jaunimo sklandymo vicečempionu (FAI JWGC), o jo aistra skrydžiams kyla iš meilės laisvei ir gamtai.

Ignas dažnai sako, kad skrydžių metu gražiausia yra stichijos – besikuriančios audros debesys, kur juntama gamtos jėga ir energija. Tai akimirkos, kai dangus atrodo pilnas paslapčių.

Be skrydžių, Ignas gilina žinias fizikos doktorantūroje, specializuodamasis optikoje. Kūrybą jis išreiškia per muziką – groja gitara grupėse „Fused Trio“ ir „DDL PLK“.

Ignui skrydis yra ne tik hobis, bet ir būdas atrasti save, dalintis patirtimi bei kurti aviacijos bendruomenę kartu su visa „Laikas Kilt“ komanda.

Sakalas Uždavinys

Nuo pat jaunystės Sakalas žvelgdavo į dangų ir svajojo skraidyti, tačiau pirmą kartą į sklandytuvo kabiną įsėdo tik būdamas 49-erių – 2013 metais. Pats save kartais pavadina „vėlyvu paukščiu“, tačiau šis vėlyvas startas virto tvirta ir nuoseklia kelione dangumi. Nors turi licenciją skraidyti ultralengvaisiais orlaiviais, vis dėlto sklandytuvai jam artimiausi. Per vasarą jų kabinoje praleidžia apie 100 valandų – ir juokauja, kad pasiekimus sklandyme skaičiuoja vis didėjančiu vidutiniu greičiu.

Pastaruosius porą metų dėmesį skiria vintažiniams sklandytuvams – juos pilotuoti, anot jo, reiškia tiesiogiai patirti, kaip skrydį suvokė anuometiniai aviatoriai. Tai tarsi gyva istorijos knyga, tik be puslapių – visa patirtis rankomis paliečiama.

Be aviacinės patirties, Sakalas yra ir profesionalus aktorius. Jo pasakojimai – tarsi trumpi spektakliai. Su Sakalu stovyklos vakarai niekada nebūna tylūs.

Dažniausiai jį sutiksite Paluknio aerodrome, kartais – Pociūnuose. Prie „Laikas Kilt“ komandos Sakalas prisijungė nuo pirmojo skrydžio per Baltijos šalis – nuo to skrydžio jis tapo dalimi mūsų dangaus istorijų.

Ieva Šimoliūnienė

„Laikas Kilt“ bendraįkūrėja ir antžeminės komandos vadovė – žmogus, kurio skrydis prasideda gerokai prieš pakilimą. Su sklandymu Ieva susipažino, kai sutiko Algirdą. Vaikystėje turėtą skrydžio baimę ji įveikė pasiryžimu kilti įvairiausiais orlaiviais ir šiandien su malonumu kyla į dangų – tiesa, ne kaip pilotė, o keleivė. Jos profesinės patirtys įvairiose srityse parodo, kad viskas yra įmanoma, kaip ji pati sako – jei žinai, ko nori, nuoširdžiai tiki ir imiesi veiksmo - viskas pavyksta.

Ievai skrydžiai reiškia tikrą laisvę – neapibrėžtą ir neribotą. Skrydžių idėjų kūrimas suteikia nevaržomą polėkį, kur nėra taisyklių, formatų ar lubų. Analogų neturintys skrydžiai atveria galimybę kurti taip, kaip sako širdis ir jausmas.

„Laikas Kilt“ bendraįkūrėja sako, kad kiekvienas skrydis skatina burti bendruomenę. Planuodama skrydžius ji neieško pavyzdžių ar šablonų – viskas gimsta kūrybiniame procese. Žinome, kad kiekvieno skrydžio organizavimo metu ją lydi neapibrėžtumas, tačiau Ievai tai nėra trūkumas, o labiau erdvė augti. Taip gimsta naujos idėjos ir stiprėja asmenybė. Ji sako, jog iššūkiai moko prisitaikyti, kitaip pažvelgti į nenumatytas situacijas, o visa tai išauga į bendrystę ir tikrumą.

„Laikas Kilt“ skrydžiai – tarsi atskiri gyvenimo epizodai. Ir kiekvieno jų epicentre – Ieva, kuri ant žemės kuria sąlygas pakilti visiems kartu.