Šių metų rugpjūtį trys Lietuvos sklandytojai Algirdas Šimoliūnas, Sakalas Uždavinys ir Ignas Bitinaitis leisis į istorinį skrydį be motoro „Sklandytuvais per Europą: Lietuva – Portugalija“. Skrydis, kurio metu pilotai sieks sklandytuvais perskristi senąjį žemyną, pareikalaus ne tik daug žinių, jėgų, bet ir išsamaus pasiruošimo. Kaip pilotai ruošiasi skrydžiui? Ir kaip jie, iš tikrųjų, be motoro planuoja įveikti 4000 km.?

Planuojami 2 skrydžio maršrutai

Patyrę Lietuvos sklandytojai Algirdas Šimoliūnas, Sakalas Uždavinys ir Ignas Bitinaitis šią vasarą sieks sklandytuvais be motoro perskristi Europą. Trys pilotai iki šiol jau yra įgyvendinę skrydžius sklandytuvais per Baltijos šalis (2016 m.) ir skrydį iki Juodosios jūros, Ukrainoje (2018 m.). Šį kartą pilotai kelia sau didžiausią iki šiol iššūkį – sklandytuvais pasiekti Portugalijos krantus skalaujantį Atlanto vandenyną ir tapti pirmaisiais lietuviais, perskridusiais senąjį žemyną be motoro. Jų laukia nemenkas – 4000 km. atstumas.

Filmas PAKILAU SKRYDŽIUI, pasakojantis apie skrydį sklandytuvais į Ukrainą, atidarė lietuviško kino dienų programą kino centre „Garsas”, Panevėžyje. Buvo be galo gera filmą pamatyti didžiausiame kino ekrane Lietuvoje! Ačiū organizatoriams už šiltą priėmimą.

Susitikime dalyvavo pilotai Algirdas Šimoliūnas, Sakalas Uždavinys, Ignas Bitinaitis ir antžeminės komandos vadovė Ieva Šimoliūnienė

Dokumentinis filmas „Pakilau skrydžiui” fiksuoja įgyvendinto skrydžio be motoro „Sklandytuvais nuo jūros iki jūros: Lietuva – Ukraina" akimirkas. Tada 3 sklandytojai, pilotai Algirdas Šimoliūnas, Sakalas Uždavinys ir Ignas Bitinaitis ryžosi pirmam istorijoje tokio pobūdžio skrydžiui bemotorėmis priemonėmis, kuriuo siekė ne tik atskleisti sklandymo galimybes, bet ir paminėti Lietuvos šimtmetį bei įkvėpti Lietuvos žmones veikti, o Ukrainos – siekti savo laisvės. Pilotai įgyvendino tai, ką kiti vadino neįmanomu – jie per 5 dienas įveikė 1800 km.

Šių metų rugpjūčio mėnesio pradžioje LaikasKi.lt planuoja trečiąjį skrydį bemotoriais sklandytuvais (Vilnius-Berlynas-Vilnius) ir kviečia būti partneriais.

Skrydžio tikslai:
Paminėti Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo 30-etį ir Berlyno sienos griuvimą, kaip vieną pirmųjų pokyčio ženklų.

Skatinti kurti tvarią mūsų šalies ateitį, kuri apimtų atsakingą vartojimą bei gamtos saugojimą.

Paminėti 100-ąsias pirmųjų sklandymo varžybų pasaulyje metines aplankant Vaserkupės (vok. Wasserkuppe) aerodromą Vokietijoje.