LaikasKi.lt idėjinis vadovas Algirdas Šimoliūnas dalinasi įspūdžiais iš AERO Friedrichshafen parodos

Rugpjūčio 7 d. trys Lietuvos sklandytojai Algirdas Šimoliūnas (32 metai), Sakalas Uždavinys (56 metai) ir Ignas Bitinaitis (21 metai) finišavo Odesoje ir per 5 dienas įgyvendino istorinį skrydį „Sklandytuvais nuo jūros iki jūros: Lietuva – Ukraina“. Tai ilgiausias sklandytuvais įveiktas atstumas Lietuvos sklandymo istorijoje – sklandytuvais nuskristas iš pirmo žvilgsnio neįmanomas 1800 km. atstumas.

Pirmoji skrydžio „Sklandytuvais nuo jūros iki jūros: Lietuva – Ukraina“ diena (08 01) buvo kupina iššūkių, oro sąlygos labai permainingos. Pirmasis kilimas Kartenos aerodrome buvo planuotas 11:30 val., tačiau į dangų pirmam iškeltam sklandytojui Algirdui Šimoliūnui nepavykus rasti termikų (šiltos oro srovės, kurios keltų sklandytuvus į viršų, dar nebuvo susiformavusios) ir teko netrukus leistis. Kilimas buvo atidėtas.

Rugpjūčio 1 d. 13:20 val. trys sklandytojai Sakalas Uždavinys (56 m.), Algirdas Šimoliūnas (32 m.) ir Ignas Bitinaitis (21 m.) pakilo į istorinį skrydį „Sklandytuvais nuo jūros iki jūros: Lietuva – Ukraina“. Iš Kartenos aerodromo, Kretingos raj. pakilę sklandytojai motoro neturinčiais sklandytuvais sieks įveikti 1800 km. atstumą iki Juodosios jūros.

Šio žygio išskirtinumas yra tame, kad žeme skladytojus lydės ne tik jų palaikymo komanda, bet ir baikeriai. Kiek tiksliai bus baikerių, kol kas prognozuoti sunku, nes prie lietuvių pasirengę prisijungti ir lenkai, ir ukrainiečiai, tačiau jų tikrai turėtų būti daug.