Dokumentinis filmas „Pakilau skrydžiui” fiksuoja įgyvendinto skrydžio be motoro „Sklandytuvais nuo jūros iki jūros: Lietuva – Ukraina" akimirkas. Tada 3 sklandytojai, pilotai Algirdas Šimoliūnas, Sakalas Uždavinys ir Ignas Bitinaitis ryžosi pirmam istorijoje tokio pobūdžio skrydžiui bemotorėmis priemonėmis, kuriuo siekė ne tik atskleisti sklandymo galimybes, bet ir paminėti Lietuvos šimtmetį bei įkvėpti Lietuvos žmones veikti, o Ukrainos – siekti savo laisvės. Pilotai įgyvendino tai, ką kiti vadino neįmanomu – jie per 5 dienas įveikė 1800 km.

Šių metų rugpjūčio mėnesio pradžioje LaikasKi.lt planuoja trečiąjį skrydį bemotoriais sklandytuvais (Vilnius-Berlynas-Vilnius) ir kviečia būti partneriais.

Skrydžio tikslai:
Paminėti Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo 30-etį ir Berlyno sienos griuvimą, kaip vieną pirmųjų pokyčio ženklų.

Skatinti kurti tvarią mūsų šalies ateitį, kuri apimtų atsakingą vartojimą bei gamtos saugojimą.

Paminėti 100-ąsias pirmųjų sklandymo varžybų pasaulyje metines aplankant Vaserkupės (vok. Wasserkuppe) aerodromą Vokietijoje.

Labdaros ir paramos fondas „Rugutė“ padeda vaikams pasveikti ir siekti savo svajonių. Vieną iš jų – skristi – Haroldas vakar įgyvendino pakilęs sklandytuvu su LaikasKi.lt komandos pilotu Sakalu Uždaviniu.

Nuotraukų autorius: Labdaros ir paramos fondas „Rugutė“

Laikaski.lt pilotai Algirdas Šimoliūnas ir Sakalas Uždavinys dalyvauja sklandymo varžybose „Baltijos taurė” su dviviečiu LAK20 sklandytuvu. Varžybos vyksta rugpjūčio 3-11 d. Pociūnų aerodrome, Prienų raj.

Sekite naujienas mūsų Facebook ir Instagram puslapiuose! Dienos istorijos išsamiai - mūsų „Stories”.

Mums labai patinka dalintis skriejimo džiaugsmu, trunkančiu net daugiau nei 1 val., su pačiais ištvermingiausiais draugais!

Dalinamės skrydžių akimirkomis.